Nieprzetarty Szlak » Wolontariusze Nieprzetartego Szlaku

Wolontariusze Nieprzetartego Szlaku

Nieprzetarty szlak to praca z Wolontariuszami. Są to głównie studenci kierunków pedagogicznych, którzy chcą podnieść poziom swoich umiejętności praktycznych oraz młodzież wiążąca swoją przyszłość z pracą na rzecz innych ludzi, z terapią. Od grudnia 2011 roku, czyli od powstania Środowiskowego Domu Samopomocy, prowadzonego przez naszą Fundację, Wolontariuszami Nieprzetartego Szlaku stali się również podopieczni i terapeuci z tego ośrodka.

W ramach działań Wolontariuszy przy organizacji imprez Nieprzetartego Szlaku funkcjonują grupy:
 • Grupa Informacji

  – zajmuje się ona przede wszystkim przyjmowaniem i katalogowaniem zgłoszeń na organizowane przez nas działania, prowadzeniem dokumentacji. Jej członkowie dbają o to, aby wszelkim formalnościom stało się zadość, a inne grupy mogły ze spokojem ducha realizować swoje zadania.

 • Animacja

  – grupa pracuje na scenie. Prowadzi konferansjerkę z aktywnym udziałem publiczności, realizuje scenariusz zgodny z aktualnym tematem cyklu (np. szaleni naukowcy, którzy wynaleźli wehikuł czasu podczas Spotkań „Podróż w czasie”). Ponadto grupa animacyjna dba o przygotowanie wszystkich Wolontariuszy do wspólnych tańców i zabaw podczas przerw między występami artystów.

 • Piloci

  – nie ma to nic wspólnego z lataniem. Nie chodzi też o piloty od telewizora. Pracują oni z Artystami biorącymi udział w wydarzeniach Cyklu NS zapewniając im poczucie bezpieczeństwa (co by nie zgubili się w obcym mieście) i dobrą zabawę – są opiekunami grup teatralnych.

 • Grupa Promocji

  – ma sprawić, żeby było o nas głośno. Aby każdy mieszkaniec gminy, powiatu, województwa, kraju, świata wiedział czym jest Nieprzetarty Szlak i to zadanie jest sukcesywnie realizowane od wielu lat. Grupa zapewnia też patronaty, kontaktuje się z mediami i udziela oficjalnych informacji.

 • Kawiarenka

  – jej członkowie opiekują się zarówno Artystami, jak i Wolontariuszami zapewniając im zaspokojenie podstawowych potrzeb – wyżywienia oraz bezpiecznego i wygodnego noclegu. To jedna z grup, z którymi lepiej utrzymywać dobre stosunki, aby na czas imprezy mieć co zjeść.

 • Grupa Plastyczna 

  – grupa zajmuje się przygotowywaniem materiałów graficznych, plakatów, zaproszeń, ulotek. Jej zadaniem jest również sprawienie, żeby scena była godnym tłem dla naszych Artystów.

 • Grupa Techniczna

  – przynoszą, wynoszą, wbijają gwoździe. Bez nich nie istniałoby nasze nagłośnienie, kurtyna nie rozsuwałaby się, a dekoracje plastyczne istniałyby jedynie w sferze fantazji. Są niewidzialnymi dobrymi duchami każdej imprezy.

 • Paczki

  – Paczkowacze, jak sama nazwa wskazuje – pakują. Pakują słodycze i upominki, które najpierw kupują. Aby jeszcze bardziej osłodzić klimat naszym Artystom, bo każdy z nich dostaje taką paczkę na Wielkim Finale Imprezy. Grupa również zajmuje się koordynacją całego Wielkiego Finału. Między innymi pilnuje, by każdy zespół, czy instruktor otrzymał należny mu dyplom i upominek. 

 • Ochrona

  – zapewniają bezpieczeństwo i komfort Artystów podczas przeglądu – obsługują szatnię, dbają o to, by występy nie były zakłócane skrzypieniem drzwi czy błyskami fleszy. Przyczyniają się do stworzenia bardziej przyjaznego klimatu.

 • Grupa Fotograficzna – TWO

  – grupa fotograficzno-medialna obsługująca imprezy Nieprzetartego Szlaku i organizująca konkurs fotograficzny „Teatr w Obiektywie”. Konkurs realizowany jest podczas festiwalu SANS. Poza fotografowaniem członkowie grupy zajmują się m.in.  promocją, organizacją warsztatów fotograficznych, organizacją wystaw i wieloma innymi, wszak TWO to oddzielna impreza specjalnie dla fotografów wymagająca również oddzielnej organizacji.


Jak zostać wolontariuszem Nieprzetartego Szlaku?

Aby zgłosić się do wolontariatu przy imprezach Nieprzetartego Szlaku wystarczy skontaktować się z nami przez: e-mail: nieprzetartyszlak@gmail.com / tel. 669 998 611 / lub odwiedzić nas osobiście: Centrum Arteterapii ul. Nowy Świat 34 c w Lublinie.


Aby zostać wolontariuszem Środowiskowego Domu Samopomocy „Akademia Artystyczna” prosimy o kontakt mailowy (sds.akademiaartystyczna@gmail.com) lub telefoniczny (tel. 669 998 611).


 

Spotkania wolontariuszy

 

 

Facebook