Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny 2017

Z przyjemnością ogłaszamy i serdecznie zapraszamy artystów do wzięcia udziału w tegorocznym KONKURSIE PLASTYCZNYM ARTYSTÓW NIEPRZETARTEGO SZLAKU 2017.

 

Konkurs Plastyczny ogłoszony jest wśród osób z niepełnosprawnościami z Polski i zza granicy. Wystawa, która powstanie z nadesłanych prac, stanowi część XXVII Międzynarodowego Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku.
Każdy Cykl związany jest z określonym tematem. Do niego nawiązywał Międzynarodowy Konkurs na znak Cyklu, Spotkania z Piosenką oraz aranżacja Finału Cyklu – Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych – Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. W 2017 roku będziemy się bawili w konwencji „Spotkania cygańskie”, dlatego prace nadsyłane na konkurs plastyczny również muszą być związane z tym tematem.

 

Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnościami szerszej publiczności oraz ich promowanie. Chcemy również promować instruktorów, którzy dbają o rzeczywisty rozwój artystyczny swoich podopiecznych.

Prace mają nawiązywać do konwencji Międzynarodowego Cyklu Nieprzetartego Szlaku 2016-2017 roku („Spotkania cygańskie”).

Konkurs ogłoszony zostaje w trzech kategoriach:
– prace indywidualne,
– prace zbiorowe,
– „aranżacja kącika plastycznego”.

Dopuszczalne są wszelkie techniki plastyczne.
Więcej niezbędnych informacji znajduje się w Regulaminie (do pobrania poniżej).

 

Prace konkursowe należy dostarczyć do Centrum Arteterapii do dnia 12 kwietnia 2017 r.

W dniach 11-14 maja 2017 r. wystawę prezentować będziemy w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” przy ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie – w trakcie trwania Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku (SANS).

 

Wręczenie nagród oraz dyplomów za najlepsze prace w każdej z kategorii odbędzie się 14 maja 2017 r. podczas Wielkiego Finału Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku.

Facebook
Skip to content