Nieprzetarty Szlak » Teatr Eburetata

Teatr Eburetata

Teatr ten powstał w czerwcu 2010 roku, kiedy prawie 10- osobowa ekipa wybrała się do Hirshluch w Niemczech, aby uczestniczyć w międzynarodowej wymianie młodzieży niepełnosprawnej, w której udział brało 5 krojów: Niemcy, Ukraina, Polska, Armenia i Litwa. Swoją historię teatr zacząć od współpracy nad spektaklem „Mały książę- powrót do domu”.

Eburetatę założyła Anastasiya Voytiuk z Ukrainy- wieloletnia przyjaciółka Nieprzetartego Szlaku w Polsce oraz osoba zaangażowana w organizację Neprotoptonej Steżyny na Ukrainie. Ona też prowadziła grupę do czasu swojego powrotu do domu. Do tej pory Anastasiya jest bliska sercu Eburetaty – choć z biegiem czasu skład teatru zmienił się.

Po powrocie z Niemiec grupka – pod okiem Nastii – stworzyła nieco zmienioną wersję Małego Księcia i wystawiła go w Centrum Arteterapii jeszcze w 2010 roku oraz podczas Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w 2011 roku już pod opieką Anety Zając i Agnieszki Wójtowicz.

Obecnie teatr składa się z 4 osób a jego działania opierają się na współpracy z Akademią Artystyczną działającą w Centrum Arteterapii.

W skład teatralnej ekipy wchodzą:

– Piotr Wasilewski

– Agnieszka Jodłowska

– Grzegorz Magiera

– Agata Kozik

– Agnieszka Wójtowicz – instruktor

– Aneta Zając – instruktor

W 2012 roku podczas Skrzynickich Spotkań Teatralnych Eburetata + Akademia Artystyczna stworzyła spektakl „Trzy myszki” zrealizowany techniką czarnego teatru. we Wrześniu tego samego roku cała wesoła grupka znów powędrowała do Niemiec na kolejną wymianę podczas której pracowała z ludźmi z 3 krajów (Niemcy, Litwa, Polska)  nad dwoma bajkami: „Królewna Śnieżka” oraz „Czerwony Kapturek”.

Od początku istnienia Teatru wspiera go też Michał Stanowski służąc wsparciem i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie teatroterapii.

Zdjęcia Eburetaty dostępne są w Galerii. Zapraszamy do obejrzenia :)

 

 

Skip to content