Nieprzetarty Szlak » Teatr Kasta

Teatr Kasta

Pochodzenie: Poniatowa – Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Pinokio” przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej

Rok założenia: 2005, Poniatowa


Krótka historia:

Teatr powstał w 2005 roku w Środowiskowym Ośrodku Wsparcia „Pinokio” działającym przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Poniatowej.

Pomysłodawczynią, a później również głównym instruktorem teatralnym grupy była pani Monika Walkiewicz wykazująca się dużym zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami. Po niej funkcję instruktora przejął pan Łukasz Morgut.

Spektakle „Kasty” miały swoją premierę na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Poniatowej. Grupa ma na swoim koncie statuetkę „Pierrota” w kategorii Taniec, za „Wesele Żydowskie” na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Poniatowej 2005 oraz I Miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej „ALBERTIANA 2008”. Współpracę z Nieprzetartym Szlakiem zaczęła w 2008 roku.

W 2013 r. na SANS zespół przedstawił spektakl pt. “Miłość Kwiaciarki”, który był adaptacją utworów Johna Barry’ego, Wojciecha Kilara oraz Jamesa Browna.

Aktorzy:

Justyna Witek, Sylwester Gosik, Zbigniew Kowalczyk, Anna Kowalska, Ilona Zawadzka, Mateusz Buzek, Mateusz Łyżwiński, Michał Stefaniak, Aleksandra Staroń, Katarzyna Ciemior, Łukasz Samołyk, Beata Gurbiel, Roman Gurbiel

Dodaj komentarz

Facebook